Kliknij po więcej produktów.
Nie znaleziono produktów.

SZYFRATOR DYSKU HDDKEY 128bit ELKOM

Marka:
Brak na magazynie

HDDKEY to rewolucyjne urządzenie służące do szyfrowania danych w czasie rzeczywistym, nie tracąc przy tym na jakości i wydajności pracy dysku twardego. Cała zawartość dysku twardego jest szyfrowana: od tabel partycji, poprzez sektor boot (MBR), system operacyjny i wszystkie pliki na dysku.

HDDKEY firmy "Elkom" został specjalnie stworzony do szyfrowania i odszyfrowywania danych przy użyciu 3DE...69,00 zł
Brutto
Nie ma wystarczającej ilości produktów w magazynie
Notify me when available
Stan:
Nowy produkt
Index:
0
Dodaj do listy życzeń
Opis

HDDKEY to rewolucyjne urządzenie służące do szyfrowania danych w czasie rzeczywistym, nie tracąc przy tym na jakości i wydajności pracy dysku twardego. Cała zawartość dysku twardego jest szyfrowana: od tabel partycji, poprzez sektor boot (MBR), system operacyjny i wszystkie pliki na dysku.

HDDKEY firmy "Elkom" został specjalnie stworzony do szyfrowania i odszyfrowywania danych przy użyciu 3DES engine. Jest urządzeniem szyfrującym na poziomie HARDWARE dlatego też jest niezależny i nie potrzebuje żadnych sterowników. Kontroler włączany jest bezpośrednio między taśmę IDE , a dysk twardy z interfejsem IDE.  Tryb pracy Ultra ATA 66-133HDDKEY to obecnie najlepsze 100% sprzętowe zabezpieczenie danych na Twoim dysku twardym przed nieautoryzowanym dostępem, lub kradzieżą.Klucz musi być podłączony tylko w momencie włączenia komputera, póżniej możesz go wyciągnąć i schować w bezpieczne miejsce.


UWAGA !

Kod do obu kluczy jest unikatowy i wygenerowany losowo !

Nie jest on nigdzie przechowywany  Nie ma możliwości odzyskania danych w razie zgubienia obu kluczy.
 

W zestawie:

- HDDKEY o mocy 128bit

- 2 klucze (wersja bez obudowy) 

Opis i instrukcja obsługi (wersja angielska) 

 

 

program do pewnego usuwania danych z dysku  http://dban.sourceforge.net/

 

Przy pomocy tego programu http://www.elkom.com.tw/files/3des_v2.6.zip

możesz wygenerować swój własny nowy unikatowy kod do twoich kluczy 

(93C46 EEPROM)

 

 

Najczęściej Zadawane Pytania (FAQ)

 

Q: Jakiego algorytmu szyfrującego używa szyfrator HDDkey?

A: HDDkey używa symetrycznego algorytmu 3DES, TDES inaczej Potrójny   DES z kluczem o długości 128 bitów lub 192 bity, w zależności od zakupionej wersji.

Q: Czy szyfrator HDDkey spowalnia pracę dysku twardego?

A: HDDkey nie spowalnia pracy dysku w ogóle.

Q: Czy HDDkey obsługuje napędy CD i DVD?

A: NIE! I nie należy do nich włączać szyfratora.

Q: Czy można do jednej taśmy IDE podłączyć 2 dyski poprzez szyfratory HDDkey?

A: NIE! Na jednej taśmie IDE może być tylko jeden dysk podłączony poprzez szyfrator. Na tej samej taśmie IDE można podłączyć napęd CD/DVD bez szyfratora lub drugi dysk też bez szyfratora.

Q: Czy HDDkey obsługuje dowolny dysk twardy?

A: HDDkey obsługuje tylko dyski twarde pracujące w trybie UDMA lub inaczej Ultra ATA bez względu na pojemność i model dysku. Nie ma żadnych limitów, co do ilości ani wielkości partycji.

Q: Czy zaszyfrowany dysk przy pomocy HDDkey jest także zaszyfrowany po odłączeniu szyfratora i podłączeniu dysku bezpośrednio do komputera?

A: TAK. Taka jest idea działania tego urządzenia by cała zawartość dysku była niedostępna dla osób niepowołanych, bez względu na to czy dysk jest podłączony bezpośrednio do komputera czy poprzez szyfrator HDDkey. Dostęp do danych ma jedynie osoba posiadająca klucz z własnym kodem dostępu.

Q: Czy utrata dysku twardego razem z szyfratorem HDDkey daje złodziejowi dostęp do danych na tym dysku?

A: NIE! Warunkiem uzyskania dostępu do dysku jest posiadanie własnego klucza.

Q: Czy uszkodzenie samego szyfratora HDDkey jest równoznaczne z utratą danych na dysku?

A: NIE! W wypadku awarii szyfratora HDDkey należy go wymienić na taki sam o identycznej sile szyfrowania i użyć własnego klucza. Klucz jest wszystkim, aby dostęp był możliwy.

Q: Co się stanie, jeśli zgubie oba klucze do szyfratora HDDkey?

A: Utracisz dane na zawsze.

Q: Czy po zgubieniu obu kluczy można jakoś odzyskać dane?

A: NIE można i ani użytkownik ani nikt inny już nigdy nie będzie miał do nich dostępu.

Q: Czy zawartość klucza jest przenoszona do pamięci RAM komputera?

A: NIE! Zawartość klucza jest przenoszona wyłącznie do szyfratora HDDkey w chwili uruchamiania komputera i pozostaje w szyfratorze do kolejnego restartu lub wyłączenia go.

Q: Czy klucz musi być wetknięty w kabel doprowadzający przez cały czas pracy komputera?

A: NIE! Klucz należy podłączyć jedynie w chwili uruchamiania komputera lub w czasie restartu. Później można go wyjąć i schować.

Q: HDDkey jest dostarczany z parą kluczy zaprogramowanych przez producenta. Ponieważ chcę mieć pewność, że ja mam jedyną kopię własnych kluczy, pragnę je zmienić samemu. Czy to jest możliwe?

A:TAK jest to możliwe. Należy wygenerować własne liczby losowe przy pomocy załączonego programu i zaprogramować pamięci kluczy przy pomocy dowolnego programatora obsługującego szeregowe pamięci typu 93C46. W ten sam sposób można wykonać dodatkowe kopie kluczy dla bezpieczeństwa po czym schować je poza miejscem gdzie trzymamy komputery.

Q: Czy mogę używać kilku szyfratorów HDDkey w jednym komputerze, ale używać tylko jednego klucza?

A: TAK. Opis połączenia szyfratorów ze sobą znajduje się w instrukcji obsługi. Należy pamiętać, aby wszystkie szyfratory miały ustawiony ten sam tryb Ultra ATA. Można w ten sposób podłączyć nawet cztery szyfratory i używać tylko jednego klucza. Przewód doprowadzający dane z klucza można doprowadzić do dowolnego szyfratora w tym łańcuchu.

Q: Skąd mam wiedzieć czy mój dysk pracuje w trybie Ultra ATA-66/100 czy 133?

A: Podłącz dysk bezpośrednio do komputera, bez szyfratora, włącz komputer. W trakcie wyświetlania komunikatów BIOS przeczytaj komunikat o wykryciu dysku. Jeśli dysk zostanie przedstawiony przez BIOS jako UDMA6 to znaczy, że dysk pracuje w trybie Ultra ATA-133, jeżeli UDMA5 to Ultra ATA-100, jeżeli UDMA4 to dysk pracuje w trybie ATA-66. Jeżeli BIOS wykryje dysk w trybie UDMA mniejszym od 4 to oznacza, że dysk jest wolniejszy.

Q: Jak w związku z tym ustawić jumpery szyfratora HDDkey?

A: Ustaw je według tabeli z instrukcji obsługi na taki tryb pracy, który wynika bezpośrednio z poprzedniego testu. Jeżeli dysk zostanie wykryty bez szyfratora jako UDMA5 to musisz ustawić szyfrator jako ATA-100. Ustawienie wyższej prędkości na kontrolerze nic nie da, a jedynie będzie prowadzić do błędów komunikacji z dyskiem. Zawsze można ustawić niższą prędkość szyfratora niż prędkość dysku. Dyski wykryte jako UDMA mniejsze od 4 mogą pracować niestabilnie. W tym przypadku należy spróbować ustawić szyfrator na ATA-66.

Q: Jak ustawić jumper J1?

A: Jumper J1 wybiera tryb pracy szyfratora HDDkey jako master lub slave. Ustawienie J1 należy wykonać tak samo jak ustawienie dysku. Jeżeli dysk jest ustawiony jako master to szyfrator należy ustawić także jako master. Należy uważać na fakt, że w różnych dyskach występują różne ustawienia master/slave. Ustawienie master/slave jest zazwyczaj opisane na naklejce dysku.

Q: Jak wyprowadzić kabel łączący szyfrator z kluczem?

A: Można to zrobić na wiele sposobów.

Wyprowadzić kabel FireWire na zewnątrz obudowy. Dokupić panel z gniazdami USB/FireWire pasujący w miejsce napędów CD/DVD. W wielu obudowach są gniazda FireWire z pasującym okablowaniem. Dokupić ”śledzia” z gniazdem FireWire. Wykonać to niestandardowo, po swojemu, żeby nie rzucało się w oczy.

Q: O ile słabsza jest wersja 128bit od 192bit?

A: Słabsza nie jest praktycznie w ogóle. Ani jednej ani drugiej złamać się nie da przez miliardy lat używając do tego celu miliardów komputerów i miliardów dedykowanych urządzeń łamiących. Wersja 192bit jest oferowana dla ewentualnego lepszego samopoczucia użytkownika.

Q: Dla kogo przeznaczony jest szyfrator HDDkey?

A: Dla osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych nie posiadających osobowości prawnej biorących udział w obrocie cywilnoprawnym, do ochrony informacji handlowej, zawodowej lub prywatnej.

Kilka uwag dotyczących bezpieczeństwa

Jeżeli w jednym pomieszczeniu lub grupie pomieszczeń znajduje się kilka komputerów to zalecane jest, aby używać wyłącznie jednego klucza do ich uruchamiania. Należy uruchamiać komputery kolejno, jeden po drugim. Najlepszym rozwiązaniem jest aby, jedna osoba była odpowiedzialna za bezpieczeństwo w firmie lub w domu i nadzorowała uruchamianie oraz restarty sprzętu. Jest to uciążliwe, ale zapewnia największe bezpieczeństwo.

Pozostałe kopie tego samego klucza należy trzymać w bezpiecznym miejscu znanym tylko sobie, poza miejscem gdzie stoi chroniony sprzęt komputerowy.

Pozostałe komplety kluczy, które nie zostały użyte i posiadają inne numery w pamięciach eeprom można pozostawić na widocznym miejscu. Użycie klucza z innymi numerami niż ten jeden, którym formatowane były dyski, objawia się tym, że dyski w komputerach wyglądają na nowo zamontowane lub puste, surowe, nie zawierające nic.

Jeżeli klucz nie zostanie podłączony w chwili uruchamiania komputera, dysku twardego nie będzie widać nawet w biosie komputera, tak jakby dysk był elektrycznie odłączony od płyty głównej. Bez rozebrania obudowy komputera nie da się ustalić czy i ile dysków znajduje się w naszym sprzęcie.

Uwagi końcowe

Producent ani dystrybutorzy nie ponoszą odpowiedzialności za utratę danych w komputerach klientów. Każdy klient jest zobowiązany wykonywać regularne kopie bezpieczeństwa swoich własnych danych, przechowywanych na dyskach i zaszyfrowanych urządzeniem HDDkey.

Producent ani dystrybutorzy nie świadczą usług instalacji szyfratorów ani nie udzielają pomocy przy czyszczeniu zawartości dysków twardych swoich klientów z istniejących danych.

Pomoc techniczna ogranicza się wyłącznie do aspektów konfiguracji zworek i rozwiązywania prostych problemów konfliktów sprzętowych i eksploatacyjnych.

Producent ani dystrybutorzy nie ponoszą odpowiedzialności za używanie szyfratora HDDkey do celów niezgodnych z obowiązującym prawem.

Gwarancja obejmuje okres 12 miesięcy od daty zakupu, udokumentowanej paragonem fiskalnym lub fakturą VAT.

Szczegóły produktu
0

Opis

Platforma
PC
Stan
NOWY
Opakowanie
ORYGINALNE PUDEŁKO
Opinie
Brak komentarzy
16 innych produktów w tej samej kategorii:
Brak na magazynie
POZOSTAŁE
6,90 zł Brutto
Wysokiej jakości ładowarka zasilacz sieciowy 220V z wyjściem USB 5V 1A idealnie nadaje się do ładowania: telefonów, nawigacji, e-papierosów, głośników bezprzewodowych, iPod, MP3,...
Can not connect to Instagram or you do not have permissions to get media from Instagram.
No media

Menu

Facebook

Ustawienia

Kod QR

Utwórz darmowe konto, aby korzystać z listy życzeń.

Zarejestruj